Dramatická soutěž Velvarský tolar

Letos proběhl již IX. ročník dramatické soutěže Velvarský tolar. Pro děti z mateřských škol byl původní termín z důvodu velké nemocnosti dětí odložen až na středu 6. února 2008. A tak se v tento den do muzea Velvary těšily na své vystoupení děti z MŠ Velvary a MŠ Hospozín. Přes velkou snahu organizátorů děti z jiných mateřských škol nepřijely. A kdo tuto zajímavou akci připravuje? Pracovníci Muzea Velvary a Městské knihovny Velvary. Většina z nich také zasedla v porotě, která s velkým zájmem sledovala výkony dětí. Byly to Ing.Jitka Kůrková, spisovatelka a knihovnice Zdenka Ortová, bývalá ředitelka ZŠ Černuc Mgr.Lenka Kurzová a paní Lenka Charvátová.

společné foto účastníkůKluci i holčičky z obou školek se snažili předvést to, co s nimi paní učitelky pečlivě nacvičily. Velvarské děti na soutěž připravovala paní učitelka Jarmila Jeníková a také je doprovodila do muzea. Naše děti zde byly pod vedením paní učitelky Aleny Kutílkové. A jak soutěž nakonec dopadla? V recitaci jednotlivců byla nejlepší Veronika Kadeřábková z MŠ Hospozín a děti z MŠ Velvary si odnesly vítězství za skupinovou recitaci. Porota rozdala ještě další diplomy a sladké odměny, takže všichni odcházeli spokojeni. A tak to také řekla paní Jitka Kůrková při konečném hodnocení:

"Vítězové jsou všichni, kdo se soutěže zúčastnili." Jen bychom si přáli, abychom se dočkali dne, kdy na soutěž přijedou i děti z jiných mateřských škol, aby bylo víc soutěžících i diváků.

Děkujeme všem, kteří tuto soutěž pro děti organizovali a přejeme jim mnoho krásných a veselých zážitků v dalších ročnících soutěže.

Eva Štanclová, ředitelka MŠ Hospozín