Nabídka programů pro MŠ, ZŠ a SŠ

Městské muzeum Velvary - nabídka prohlídek a vzdělávacích programů pro MŠ, ZŠ  a SŠ na školní rok 2018/ 2019

1. Prohlídka expozic a výstav

1.-9. třída

Muzeum je možné navštívit celý rok, komentovanou prohlídku nutno objednat týden dopředu. Komentovanou prohlídku přizpůsobíme věku dětí. Součástí expozice je také stará škola, kde si děti můžou sednout do dobových lavic, prohlédnout si staré učebnice a vyzkoušet si psaní "namáčecím" perem s násadkou. Pro menší děti je připravena herna skřítka Muzejníčka s hračkami a stavebnicemi z časů minulých a pro všechny věkové kategorie pracovní listy a odměny za jejich vypracování.

Muzeum celek ( historická expozice v budově v Pražské ulici, muzejní galerie, Galerie Na špýcharu, Pražská brána)

cena: 300 Kč/třída

Muzeum část - dle počtu vybraných částí z výše nabízeného

cena: 100-200Kč/ třída

2. Vlastivědné vycházky po Velvarech

3.-9. třída ZŠ

Vycházky je možné realizovat v závislosti na počasí po celý rok, nutno objednat

nejméně 14 dní dopředu.

Jak šla staletí- historie Velvar, památky - možnost navštívit kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Jiří či kostel Všech svatých, Pražskou bránu, radnici, sklepení v budově Panské hospody nebo radnice. cena: 20 Kč/žák

Příběhy domů - historie vybraných domů, osobnosti

cena: 20 Kč/žák

Vzdělávací programy

1.Z kuchyní našich babiček aneb vaříme z lesů, luk a zahrádek

1.-9. třída ZŠ

spolupráce s oddílem Javory Černuc a Klubem seniorů Kostka

místo konání: Galerie Na špýcharu
délka programu: 60 minut

cena programu: 40 Kč/žák

lektorky: Jitka Kůrková, Marcela Jirásková a členky Klubu seniorů Kostka

Popis programu: program je součástí dlouholetého a tradičního cyklu vzdělávacích programů Městského muzea Velvary na téma "Z dějin každodennosti". Seznámení s kuchyňským vybavením, tradiční stravou a zpracováním potravin v dobách minulých, využití dobrých zkušeností a rad našich předků pro dnešní dobu.

Kapacita programu 12 tříd. Program bude realizován v květnu nebo červnu 2019, termín realizace a termín přihlášek bude oznámen v březnu 2019.

2. Nebojte se obrazů

3.-7. třída ZŠ

lektorka: Kateřina Klička Špičková

místo konání: budova Městského muzea Velvary v Pražské ulici

délka programu: 120 minut

cena programu: 50 Kč/žák

Popis programu: Žáci prostřednictvím tvůrčích aktivit a řízených rozhovorů před obrazy G. Karse budou zkoumat široké pole možností vlastního kontaktu s obrazy. Objasníme hravou formou některé pojmy a budeme objevovat skryté obsahy, které mohou obrazy odkrývat pro každého. Prozkoumáme vliv světla na proměny barevnosti.

K programu obdrží pedagog metodické pokyny, na jejichž základě může, dle vlastního uvážení, následně rozvíjet téma programu ve školní výuce.

Program je možné realizovat po celý rok, objednávka minimálně 14 dní předem.

3. Je fotografie zrcadlem skutečnosti?

6.-9. třída ZŠ, SŠ

lektorka: Kateřina Klička Špičková

místo konání: Pražská brána

délka programu: 120 minut

cena programu: 50 Kč/žák

Popis programu: Žáci se seznámí s historickými fotografiemi z doby první světové války a budou zkoumat proměny využití fotografického obrazu dříve a dnes. Budeme se zabývat tématem interpretace a manipulace ve fotografii. Na základě rozhovorů a drobných tvůrčích aktivit ve skupinách budeme sami odhalovat, jak odlišné interpretace se mohou vztahovat k totožnému fotografickému obrazu a jakou roli hraje v tomto ohledu kontext obrazový a textový.

Program je možné realizovat září-listopad, březen-červen, objednávka minimálně 14 dní předem.

ZPRÁVY Z MĚSTA SMS

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU

Počasí dnes:

9. 4. 2020

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 6 až 2°C.